Szlaki turystyczne Małe Ciche i okolica

10.0 km od centrum

Czerwony szlak pomiędzy przełęczami Krzyżne i Zawrat, o długości niespełna 4 kilometrów. Tylko brzmi łatwo, bowiem na wąskie skalne półki, stromizny, wytarte kamienie oraz łańcuchy i drabinki Orlej Perci lepiej się nie wybierać bez starannych przygotowań i wieloletniego doświadczenia we wspinaczce. Od zbudowania trasy w 1903 r. zginęło na niej ponad 120 ludzi.

8.8 km od centrum

Istotna i historyczna, gdyż wytyczona już w latach 1900-01 “czarna” trasa turystyczna. Powstała z inicjatywy zoologa Mieczysława Kowalewskiego. Pierwotlnie Ścieżka nad Reglami miała 10km - dziś to 15km i łączy Kalatówki z Doliną Chochołowską. Na patrona szlaku wybrano Józefa Oppenheima - fotografa, działacza społecznego i naczelnika TOPR-u w latach 1914-39.

11.2 km od centrum

Popularna i wyjątkowo łatwa trasa znad Morskiego Oka do Szpiglasowej Przełęczy, wytyczona już w 1902. Fama o szlaku, który lekko pokona nawet totalnie nieprzygotowany na górską wyprawę turysta - czyli ceper - zaczęła się w 1937r. Wtedy to, kosztem poważnych ingerencji w przyrodę, usypano ponad 4-kilometrową, twardą, wygładzoną i szeroką ścieżkę.

Szlaki turystyczne Małe Ciche. Spis najpopularniejszych szlaków turystycznych w Małym Cichym i okolicy. Opisy, odległości, mapy, opinie, komentarze, możliwość zaplanowania dojazdu do miejsc rozpoczęcia wędrówki. w Małym Cichym jest wiele pieszych szlaków, które podczas pobytu w Małym Cichym koniecznie trzeba przejść i poznać malownicze tereny Małego Cichego i okolicy.