4 najciekawsze atrakcje na Boże Ciało w górach

Wypoczynek z okazji święta Bożego Ciała coraz częściej przybiera formę długiego weekendu, idealnego na kilkudniowy wyjazd w celach turystycznych. Bardzo dobrym kierunkiem są polskie góry. Przebywając w Zakopanem, Wiśle czy Karpaczu pomiędzy 21 maja a 24 czerwca - takie jest bowiem okienko kalendarzowe na Boże Ciało - dostaje się wiele świetnych okazji do przyjemnego relaksu. Dostępnych od razu po kościelnych uroczystościach.

Piesze i rowerowe szlaki stoją otworem - a pogoda jest idealna do wypraw w szczytowe partie gór. Już nie ma mrozów,a największe upały dopiero przyjdą, co sprzyja wycieczkom po malowniczych okolicach. Oczywiście w górach trzeba być zawsze przygotowanym na gwałtowną zmianę warunków atmosferycznych.

Gorąca kąpiel z widokiem na góry - specjalność tych kurortów, które mogą pochwalić się basenami i aquaparkami funkcjonującymi na bazie wód termalnych z głębokich odwiertów. Pływanie czy wodne masaże pod dachem też są przyjemne, lecz pod chmurką naprawdę wiele zyskują. Najsłynniejsze (co nie znaczy najlepsze) baseny termalne mieszczą się w okolicach Białki i Bukowiny Tatrzańskiej.

Piękne świątynie i kościółki - architektura sakralna w górskich rejonach zwykle traktowana jest ze szczególnym pietyzmem, co w naszym kraju doskonale widać. Drewniane budowle pełne regionalnych motywów, potężne i strzeliste konstrukcje z kamienia, wymyślne kształty nowoczesnych przybytków… czego tu nie ma! Wprawdzie na Boże Ciało istotniejsza wydaje się być procesja po ulicach, to i tak kościoły będą dodatkowo udekorowane, co tylko doda im piękna.

Na nartach w krótkim rękawku - z tym letnim strojem to chyba pewna przesada, ale narciarstwo zjazdowe dawno po sezonie zimowym staje się coraz łatwiej dostępne. Z przynajmniej dwóch powodów. Niektóre stoki pokryte są znanym ze skoczni narciarskim igelitem, natomiast część stacji narciarskich posiada już niezwykle efektywne systemy sztucznego naśnieżania, które sprawdzają się nawet przy kilkunastostopniowych temperaturach.

Dodano: 2017-06-05

						
												

Komentarze (0)

Dodaj komentarz