Targ regionalny pod Gubałówką

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Największy bazar w stolicy polskich Tatr (jeśli nie liczyć całych Krupówek jako jednego wielkiego targowiska). Przez miejscowych nazywany Targiem Maślanym. W tym miejscu łatwo (czy opłacalnie to już kwestia indywidualnej oceny) znaleźć wyjątkową pamiątkę z Zakopanego i regionalne specjały.

Zapewne największym powodzeniem cieszą się wyroby serowe – bundz, bryndza, sery z koziego mleka, redykołki i oczywiście oscypki. Wszystkie w zróżnicowanych odmianach i smakach: miękkie i twarde, do smażenia i kanapkowe, duże i małe, ostre i łagodne, słone i maślane... Kto nie zaspokoi apetytu serami, może zakupić domowe przetwory – konfitury, marynowane grzyby, suszone owoce, świeżo wyciskane soki lub miody.

Jeszcze bogatsza jest oferta rzemieślników. Specjalizacją górali jest drewno, więc co krok wiszą przyrządy kuchenne, ciupagi czy wszelkie ozdoby – wszystko wzbogacane o charakterystyczne góralskie wzorki. I panie i panowie zainteresują się tradycyjną lokalną odzieżą – czapami, kapeluszami, chustami, szalami, rękawicami, papuciami, kurtkami, płaszczami, kożuchami, kamizelkami i wieloma innymi elementami ubioru. Dominującymi materiałami używanymi do ich uszycia jest prawdziwa owcza wełna i skóra. Nie brakuje też ceramiki, tekstylnych wyrobów użytkowych, dzwoneczków, pluszaków i innych zabawek.

Ocenę oryginalności poszczególnych produktów i prawdomówności sprzedawców należy pozostawić potencjalnym klientom.

Mini przewodnik

Centrum tradycyjnego handlu w Zakopanem. Największy bazar w stolicy polskich Tatr jest wypełniony po brzegi regionalnymi wyrobami, przygotowywanymi zgodnie z wielopokoleniowymi zwyczajami. Można tu kupić oscypki, sery, miody, konfitury, soki, góralską odzież, ozdoby, zabawki i wiele, wiele innych rzeczy. Niestety nawet tu trafiają się tandeta i podróbki.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja