Sucha Przełęcz

Przełęcz polsko-słowacka pomiędzy Kasprowym Wierchem a kończącym w kierunku wschodnim pasmo Tatr Zachodnich szczytem Beskid (2012 m n.p.m.). Sucha Przełęcz jest dość płaska i rozciąga się na pewnym obszarze, co gwarantuje ciekawe panoramy na góry i doliny.

Z tego punktu odchodzi łącznie 5 nitek oznakowanych szlaków turystycznych – na Kasprowy, czerwone wzdłuż głównego grzbietu Tatr oraz żółte prowadzące do dolin: Cichej na Słowacji oraz Gąsienicowej w Polsce. Sucha Przełęcz leży na wysokości 1950 m n.p.m.

Ze względu na bliskość (jakieś 150-200 metrów) górnej stacji kolejki linowej na Kasprowy Wierch, nie ma co liczyć na wartościowe okazy flory – w okolicy wędruje bardzo wielu turystów, więc wszelka roślinność inna niż odporne trawy jest zadeptywana.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Leży na granicy państwowej, pomiędzy krańcowym dla Tatr Zachodnich Beskidem a słynnym Kasprowym Wierchem. Z powodu nieprzebranych mas turystów, chodzących przez 5 tutejszych szlaków, na Suchej Przełęczy nie uświadczy się żadnych unikatowych gatunków roślin. Za to rozpościerają się stąd niepowtarzalne panoramy na tatrzańskie i podhalańskie krajobrazy.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz