Nosalowa Przełęcz

Kojarzona przede wszystkim przez zjazdowiczów – na jej obszarze krzyżują się popularne nartostrady spod Kasprowego Wierchu. Trafią do niej wszyscy turyści, którzy po wejściu do Tatrzańskiego Parku Narodowego w zakopiańskich Kuźnicach wybiorą zielony szlak na Nosal (1206 m n.p.m.) i podążą nim dalej. Po drugiej stronie wznosi się szczyt Nieborak (1220 m).

Nosalowa Przełęcz leży w całkowicie zalesionym terenie, w górnoreglowym paśmie świerkowym. Wyjątkowych widoków należy więc raczej szukać w innych miejscach, a z tego punktu jest dokąd pójść. Według przewodnika autorstwa Władysława Cywińskiego wydanego w 2008 roku, krzyżuje się tutaj 9 ścieżek – tak oznakowanych szlaków turystycznych, jak i wydeptanych przez wędrowców duktów. Jest to swoisty tatrzański rekord węzłów komunikacyjnych.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Prawdopodobnie najbardziej zaplątany z węzłów drogowo-szlakowych po polskiej stronie Tatr. Pomiędzy szczytami Nieboraka i Nosala krzyżuje się 9 różnych ścieżek: zarówno oznakowanych turystycznych tras, jak też drożyn wydeptanych przez niepokornych wędrowców. Nosalowa Przełęcz jest bardzo gęsto zalesiona, więc niewielu turystów zatrzymuje się tu na dłużej.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz