Kumoterska gońba

Jest to wyjątkowo widowiskowa i zabawna impreza.

„Kumoterska gońba” (styczeń/luty), w ramach której odbywa parada kumoterska i parada gazdowska a także wyścigi kumoterek, wyścigi w skiringu i ski-skiringu przyciąga na położoną w północno-zachodniej części wsi polanę Lichajówki coraz większe rzesze mieszkańców i gości Podhala oraz Tatr.

Paradę zaprzęgów konnych poprzedzają wyścigi kumoterek, a dokładnie kuma i kumoski zasiadających na małych, zaprzężonych do jednego konia sanek, jakimi dawniej rodzice chrzestni wieźli dzieci do chrztu.

Powozi zwykle kumoska, która szczególnie na zakrętach musi uważać, by nie wypaść z sanek. Wyścigi w skiringu to wyścigi w jeździe na nartach za koniem a w ski-skiringu, w jeździe na nartach na koniu z jeźdźcem.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Tradycyjna zimowa impreza, organizowana z reguły na polanie Lichajówki, na przełomie stycznia i lutego. Najważniejsze punkty w programie Kumoterskiej Gońby to wielka parada wspaniałych koni, strojnych górali i równie pięknych sań oraz kuligi - bardzo szeroko rozumiane. Za koniem mogą znajdować się równie dobrze sanie, jak też sanki oraz narciarze.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz